Dlaczego jesteśmy Przedszkolem Niepublicznym?

Będąc przedszkolem publicznym oferującym 5 bezpłatnych godzin przed południem, np. 8.00 – 13.00 musielibyśmy zrezygnować z większości prowadzonych aktualnie przed południem zajęć dodatkowych. Zajęć lubianych i mających duży wpływ na rozwój naszych wychowanków.

Rezygnacja z około 75% zajęć odbywających się przed południem, znacząco obniżyłaby poziom przedszkola i jakość oferty edukacyjnej, nad którą pracujemy i którą rozwijamy od 10 lat.

Te 5 bezpłatnych godzin (w przedszkolach publicznych) to czas, w którym nie można pobierać od rodziców żadnych opłat za odbywające się zajęcia. Zatem jest ich niewiele. Jednocześnie jest to czas, w którym dzieci w wieku przedszkolnym są najbardziej zainteresowane współpracą z nauczycielami oraz rówieśnikami, ich aktywność, uwaga oraz koncentracja na szczegółach – jest na najwyższym poziomie. To jest właśnie czas u najmłodszych dzieci na naukę języków obcych, warsztaty teatralne, muzyczne, logopedyczne i wszystkie pozostałe oferowane  przedszkolakom atrakcje. 

Te same zajęcia prowadzone już odpłatnie (w przedszkolach publicznych i samorzadowych) – w godzinach popołudniowych i wieczornych znacząco tracą na jakości nawet pomimo świetnego przygotowania pedagogów.

Dlatego wszystko co ważne, ciekawe, wpływające na rozwój naszych dzieci powinno odbywać się przed południem i w południe.

W wypadku 5 bezpłatnych godzin bylibyśmy w stanie zaoferować Państwu jedynie realizacje podstawy programowej (dokładnie tak samo, jak w przedszkolach samorządowych i publicznych) gimnastykę, rysunek, angielski, jeden raz w tygodniu 15-20 min.

To byłoby wszystko…

Starsze dzieci  5-6 lat, są jeszcze w stanie poradzić sobie z dodatkowo płatnymi zajęciami dodatkowymi, odbywającymi się w przedszkolach po południu.

Dzieci w wieku 2,5 – 4 lata będą zmęczone, wystąpią zaburzenia koncentracji, uwagi a zainteresowanie zajęciami będzie na bardzo niskim poziomie. Możemy to zaobserwować także w naszym przedszkolu. Też mamy o godzinie 15 dodatkowo płatne zajęcia 3 razy w tygodniu.

Oczywiście każdy ma prawo wyboru i doskonale zdaje sobie sprawę, kiedy jego dziecko jest najbardziej chętne do nauki i poznawania świata i jaka jest oferta edukacyjna danej placówki. Czy jest odpowiednia dla jego Córki lub Syna.